31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря
На жаль, у цьому році у зв’язку з повномасштабною військовою агресією рф проти України, наша екскурсія – екологічний рейд, яка вже стала традиційною для нашого Йосипівського ліцею, відмінена, краще відтермінована, а всі заходи – онлайн.
Наразі Чорне море потерпає від військових дій:
- шумове забруднення, яке значно травмує морську фауну. За підрахунками вчених, вже загинуло приблизно 50 тисяч дельфінів.
- органічне забруднення внаслідок руйнування очисних споруд в прибережних містах і селах;
- нафтове забруднення, що призводить до руйнування нейстону (організмів, які живуть в морській піні);
- хімічне забруднення, внаслідок потрапляння до води ракетного палива. Це дуже прикро.
Але, дізнаємося, що Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова єдина установа півдня України, що має на узбережжі Чорного моря (Малий Фонтан) гідробіологічну станцію, якій в цьому році виповнюється 120 років. Це унікальна база для біологічних, екологічних та гідролого-гідрохімічних досліджень вчених ОНУ.
У рамках виконання науково-дослідного проєкту з вивчення сучасного стану рідкісних та зникаючих видів гідробіонтів Чорного моря директором станції було створено серіал відеофільмів «Підводний світ Чорного моря», що розповідає про численних морських мешканців, який має велике освітнє значення для школярів.
На базі гідробіологічної станції працює Музей Якоря. Тому після нашої Перемоги, ми обов’язково відвідаємо його і познайомимося з його унікальними експонатами.
Бажаємо нашому Чорному морю пережити разом з нами ці буремні часи і якнайшвидше відновитися!